KAPADOKYA TURU (HARİKALAR DİYARI)

ÜRGÜP-GÖREME-AVANOS-IHLARA VADİSİ

Çıkış Ünye 1 GECE 2 GÜN / KAPADOKYA 5 YILDIZ HOTEL
Tur Pasiftir
YAZDIR

1. Gün: (GECE YOLCULUĞU) SAMSUN-ÇORUM-YOZGAT-AVANOS.
Misafirlerimizle Tuğra Travel otobüs içi ikramları eşliğinde Çorum-Alaca-Yozgat üzerinden Nevşehir-Niğde-Kayseri üçgenindeki doğal güzelliklerini 3917 m. yüksekliğindeki Erciyes Dağı ve 3268 m. yüksekliğindeki Hasan Dağ’a borçlu olan, Perslerin “Güzel Atlar Diyarı” diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine doğru yol alıyoruz.

2. Gün: DERİNKUYU YERALTI ŞEHRİ – IHLARA VADİSİ – GÜVERCİN VADİSİ–GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ .
Yoldaki molalarımızın ardından sabah Avanos’a ulaşıyoruz. Güvercinlik Vadisinde alacağımız Sabah kahvaltısı sonrası gezimize başlıyoruz. İlk durağımız; düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği mühendislik harikası olan Derinkuyu Yeraltı Şehri (veya Kaymaklı Yeraltı Şehri)sonrasında ise Melendiz Çayı’nın oluşturduğu doğa harikası bir kanyon-vadi olan Ihlara Vadisi’ne gidiyoruz. Ağaç altı ve Yılanlı Kiliselerini geziyoruz. Bu gezimiz sonrası Güvercinlik Vadisi’nde öğle yemeği alıyoruz.(ekstra) Sonrasında bölgenin en yüksek noktası konumunda bulunan Uçhisar Kalesi’ni panoramik olarak görme ve fotoğraflama imkânı. Korama olan göreme Vadisi içindeki Göreme Açık Hava Müzesi’ni geziyoruz. Kaya kiliseleri (Elmalı, Yılanlı, Çarıklı Kiliseleri), yemekhane, mutfak, kiler ve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise müzede göreceğimiz yerler arasında daha sonra otele dönüş. Serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyenler ile yemek sonrası bu turun olmasa olmazlarında yöreye özgü Türk Gecesi’ne gidiyoruz.(ekstra)

3. Gün: PAŞABAĞ –DEVRENT VADİSİ – ÇANAK ÇÖMLEK –ASMALI KONAK- ÜÇ GÜZELLER PERİ BACASI ––UÇHİSAR KALESİ–ONYX TAŞ ATÖLYESİ- AVANOS.
(Dileyenlerle kahvaltı öncesi BALON TURU-Ekstra) Otelde alınan kahvaltı sonrası Çok başlı peribacalarının en güzel örneklerini göreceğiniz Paşabağ’ da(Keşişler Vadisi) fotoğraf molası veriyoruz. İlginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını da deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi ( Devrent Vadisi) gezisi ardından. Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrası Şarap Mahzenlerini gezip Kapadokya’nın lezzetli şaraplarını tatma imkânı. Vereceğimiz serbest zaman içinde aynı yerde bulunan Asmalı Konak dizisinin de çekildiği, Rum taş işçiliğinin en iyi örneklerini görebileceğiniz konağı görüyoruz. Daha sonra Şapkalı Peribacalarının ve Kapadokya’nın simgesi olan Üç Güzeller Peribacalarını görüyoruz. Buradaki fotoğraf molamızın ardında çanak-çömleği ile meşhur Avanos’a gidiyoruz. Avanos’ da Kızılırmak’ı görüp çamurundan yapılan çanak-çömleklere dair bilgileri dinlerken elma çaylarımızı yudumluyor ve görsel Show’ları seyrediyoruz. Buradaki güzel dakikaların ardından Onyx Taş Atölyesinde kısa bir mola veriyoruz. Taşların özellik ve işlenişlerine dair bilgiler alıp öğle yemeğimizi Avanos’ta aldıktan sonra at çiftliğinde mola veriyoruz. Arzu edenler atlarla gezintiye çıkabilirler.(ekstra) Yemek sonrası ardından dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yoldaki molalarımızın ardından Samsun’a varış ve sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir başka Tuğra Travel organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.
İlginizi çekebilecek diğer turlar


TUR DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN
GÜNÜBİRLİK
Çıkış Ünye
Tur pasif olduğu için fiyat bilgisi yoktur.
TUR DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN
5* Termal Otelde 1 Gece yarım pansiyon konaklama
Çıkış Ünye
Tur pasif olduğu için fiyat bilgisi yoktur.
TUR DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN
2 Gece Otel Konaklamalı, 3 Gün 2 Gece
Çıkış Samsun
Tur pasif olduğu için fiyat bilgisi yoktur.